Zdjęcia sponsorowane w Brave

Platforma Brave to połączenie przeglądarki oraz tokena BAT, została zalozona przez autora znanego na całym świecie języka programowania Java Script Beendana Eicha który jest współzałożycielem Furefox i Mozilli. Brave stawia na prywatność użytkowników blokując reklamy, skrypty i wyskakujące okienka które śledzą użytkowników zbierając informacje na ich temat.

Maksymalna ilość monet: 1 500 000 000

Blockchain Ethereum

Standard ERC20

Otwarty kod źródłowy


Pod względem wolumenu BAT zajmuje 50 miejsce z ponad 17 milionami dolarów w obrocie dziennym. Kapitalizacja rynku sięga 290 milionów USD. W chwili pisania tego artykułu cena tokenu BAT to 0,22 USD, 9 stycznia 2018 roku cena tokena osiagnela swój rekord 0,98 USD.

Projekt jest cały czas rozwijany przez jeden z najlepszych zespołów

Brian Bondy to główny programista Brave Software pracował nad takimi znanymi projektami jak Firefox i Mozilla. Współzałożyciel VisionWorks Solutions. B.Bondy wspólnie z B. Eich założyli Brave Software podczas pracy nad tymi projektami.

Ben Livshits Chief Scientist człowiek przez ponad 10 lat związany z Microsoftem .Pracował również między innymi dla Yahoo.
Kolejną rzeczą, nad którą pracuje Brave, jest przyciagniecie większej liczby osób do skorzystania z Brave Rewards czyli reklam za wyświetlenie których użytkownik jest wynagradzany w postaci tokena BAT. Firma dzieli się z użytkownikami 70% swoich przychodów z reklam, 30% zysków trafia do firmy.

Używając tej przeglądarki każdy z nas zauważył na stronie głównej przewijające się zdjęcia w tle. Zdjęcia te zostały wybrane przez zespół oraz użytkowników. Na chwile obecna jest 16 zdjęć które są dodawane co jakiś czas aby nasza strona startowa wyglądała jeszcze ładniej. W ostatnich trzech latach Brave dostał wiele pozytywnych opini na temat tej funkcji. Mimo tego są takie osoby którym podoba się prostsza strona początkowa dlatego niedawno została włączona opcja umożliwiająca wyłączenie zdjęć.

Dzięki takiemu rozwiązaniu firma uważa, ze więcej osób będzie zainteresowanych ich produktem a co za tym idzie zwiększy się tez popularność tokena BAT. Aby zostać wynagradzanym należy włączyć w przeglądarce funkcje BRAVE REWARDS w opcjach oraz utworzyć i zweryfikować portfel UPHOLD. Do tej pory wiele użytkowników nie uruchomiło tej funkcji i nie mogą otrzymywać tokena BAT za swoją uwagę.


Reklamy innych firm – są w stanie śledzić Cię w Internecie, tworząc dokumentację Twojej aktywności w różnych witrynach, bez żadnej wskazówki, że twoje dane są w ten sposób kompilowane i udostępniane. Służą również jako wektory do przenoszenia złośliwego oprogramowania, ponieważ witryny, które je wyświetlają, nie mają skutecznej kontroli nad tym, co jest wyświetlane. Blokujemy te reklamy i moduły śledzące, które je umożliwiają.
Reklamy sponsoringowe ogólnie dobrze nadają się do wyświetlania jako reklamy własne. Witryna z reklamą sponsoringową może dostarczać własne treści sponsorowane jako część zawartości tej witryny


To kolejny krok w kierunku uczynienia Brave Rewards i ekosystemu BAT realnym i stabilnym zamiennikiem gospodarki inwigilacyjnej, która obecnie rządzi siecią. Jak zapewniają twórcy, są zobowiązani do bezwzględnej ochrony twojej prywatności.

Na stronie www.basicattentiontoken.org czytamy…. blokujemy śledzenie przez znane i nieznane firmy, których firmy polegają na tworzeniu dokumentacji dotyczących odwiedzanych witryn i interakcji z nimi. My też nikogo nie śledzimy. Blokowanie śledzenia, blokuje większość reklam internetowych, ponieważ prawie wszystkie reklamy dzisiaj polegają na śledzeniu.
Rozróżniamy reklamy własne i zewnętrzne. Reklamy własne są wyświetlane przez przeglądaną witrynę; dobrym przykładem są reklamy wyświetlane na stronie wyników wyszukiwania DuckDuckGo, to witryna obsługująca zarówno treść, jak i reklamę. Przeszukując witrynę celowo wchodzisz w interakcję z tą witryną, dlatego Brave nie blokuje reklam wyświetlanych w ten sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.