Whatsapp i portfel Wuabit.

Co nowego możemy się spodziewać ?

Kryptowaluty stają się coraz bardziej powszechne a operacje przeprowadzone nimi staja się bardziej popularne podobnie jak inwestowanie w nie. Rynek kryptowalutyowy ma ciagle ogromny potencjał i nie zamyka się jedynie do skupu i sprzedaży. Twórcy znanego nam komunikatora na telefony komórkowe  Whatsapp docenili jaki potencjał maja kryptowaluty wprowadzając nowy portfel o nazwie Wuabit. Dzięki niemu będziemy mieli możliwość wysłania bitcoina do swojego znajomego który tak jak my używa aplikacji Whatsapp.

Jak to będzie działać ? 

Portfel Wuabit będzie zintegrowany z aplikacją Whatsapp na poziomie interfejsu chatu, dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli w łatwy i szybki sposób wysłać BTC do naszego przyjaciela prostą komenda ….wyślij BTC do….

…..pierwsze beta testy maja się rozpocząć już w kwietniu.

Wprowadzenie Wuabit do aplikacji ma na celu upowszechniać i promować świat kryptowalut a także przybliżyć i zachęcić do ich używania osoby które nie znają jeszcze lecz interesują się cyfrową walutą. Celem takich rozwiązań jest połączenie mediów społecznościowych z kryptowalutami. Wiadomo już też, że gigant platformy społecznościowej Facebook planuje już emisje swojej kryptowaluty a  Samsung z kolei wprowadza swój własny portfel. Wuabit ma być pionierem takiego rozwiązania wprowadzając je do sieci społecznościowych.