Poznaj przeglądarkę Brave i zarabiaj.

Jak zarabiać zupełnie za darmo kryptowalute BAT?

Biorac udział w airdropie jaki zrobiłem na Coinbase kilka dni temu w którym dostałem kilka kryptowalut zupełnie za darmo natrafiłem na ciekawą krypto o nazwie BAT.

Aby otrzymać te krypto z dropu musiałem wykonać proste zadania, które polegały na obejrzeniu kilku filmów na temat danych krypto, które otrzymałem na portfel. Jedna z tych krypto był BAT.

Basic Attention Token (BAT) to otwartoźródłowa (ang. open-source), zdecentralizowana platforma oparta na sieci blockchain Ethereum (ETH), z własnym tokenem ERC20 o tej samej nazwie.

Projekt jest o tyle ciekawy i wyjątkowy, że posiada własną przeglądarkę internetową o nazwie BRAVE z której mogą korzystać również użytkownicy nieposiadający tokenów. 

Twórcy Basic Attention Token mają ambitne plany stworzenia nowej współpracy pomiędzy reklamodawcami, twórcami treści i użytkownikami internetu. Rynek reklamy w internecie jest zdominowany przez dwóch monopolistów – Google oraz Facebook posiadają ponad 90% tego sektora usług. Projekt zakłada wynagradzanie tokenami BAT twórców, których treści przyciągną uwagę użytkowników Reklamodawcy zaś, wg twórców projektu, zyskają lepsze wyniki reklam dzięki skuteczniejszemu docieraniu do grupy docelowej, jednocześnie płacąc mniej za kampanie reklamowe. 

Autorzy za za ich treści otrzymają od użytkowników tokeny BAT poprzez napiwki, które otrzymujemy zupełnie za darmo każdego miesiąca.

Warunkiem jest to, że obie strony czyli autor treści oraz odbiorca(czytelnik) używają przeglądarki BRAVE. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wspierać twórców ciekawych treści w internecie , kanaly YouTube czy strony www które nas interesują, otrzymane tokeny będą mogli wymieniać np na waluty FIAT.

Według mnie jest to bardzo ciekawy chociaż wciąż świeży projekt malo popularny jeszcze wśród przeciętnych użytkowników którzy używają najpopularniejszych przeglądarek.

W porównaniu do innych przeglądarek działa dużo szybciej, głównie dzięki temu, że ma wbudowany automatycznie skrypt blokujący reklamy. Jest on dużo bardziej skuteczny od popularnego AdBlock’a, gdyż wyłapuje dużo większą ilość reklam. Jeśli chcemy możemy ta blokadę wyłączyć jednym kliknięciem w bardzo prosty sposób Używając tej przeglądarki jesteśmy bardziej anonimowi w sieci niemniej nie daje to 100% gwarancji bycia niezauważonym.

Już teraz możesz być wynagradzany w postaci BAT za korzystanie z przeglądarki BRAVE, wystarczy tylko ustawić w opcjach jak często ma wyskakiwać reklama. Do wyboru jest od 1 do 5 reklam na godzine. Używając tego rozwiązania, raz w miesiącu Brave wyśle Ci odpowiednią liczbę BAT bazując na twojej aktywności. Polecając tą przeglądarkę możemy też dostać kryptowalute BAT

Podsumowując jest to ciekawy i interesujący projekt wprowadzający zupełnie mowy wymiar przeglądania internetu.

Zachęcam do pobrania, w ten sposób może wesprzesz i mojego bloga.

Przeglądarkę możesz pobrać na Android, iOS oraz Windows

Pobierz Brave