Jak to jest z tymi biznesami?

Piękne profile na instagramie, wycieczki, samochody, ubrania i drogie gadżety. Tak wabia nas do pseudo biznesów internetowi promotorzy biznesów online.

Interesując się kryptowalutami napewno trafiłeś na takie osoby, które pokazują ich cudowne życie i drogie wycieczki w egzotyczne miejsca. Opisy profili na Facebook czy Instagram typu „zarabiam online”, „pokaże ci jak być wolnym finansowo” i tego typu opisy które powodują w twojej głowie zamęt i chęć stania się wolnym człowiekiem gdzie twoje życie będzie jak w bajce. Gdzie nie będziesz pracować na etacie. Będziesz spędzał swój czas jak tylko chcesz. Ale czy jest tak naprawdę ?

Siedzę w tym temacie już jakiś dłuższy czas. Obserwuje roznego rodzaju blogi, kanały YouTube profile na Facebook Polskie jak i zagraniczne. Osoby takie zachęcają Cię szybkim zyskiem z inwestycji w dany projekt.

Jak to działa?
Pgramy PSEUDO INWESTYCYJNE w których za wpłacenie swoich pieniędzy dane firmy/biznesy internetowe oparte na kryptowalutach dają Ci zysk kilka lub kilkadziesiąt procent od twojego wkładu. Są to rożnego rodzaju platformy, aplikacje, systemy zarobkowe w których za minimalna prace lub tez jej brak zarobisz ogromne pieniądze , oglądając reklamy, wykupując paczki czy tez za trzymanie swoich kryptowalut na ich portfelu wynagradzają Cie zyskiem 30%. Programy które PSEUDO INWESTORZY pokazują działają na jednej prostej zasadzie – wpłać a zarobisz. Brzmi fajnie co? Tak jednak kolorowo nie jest.
Od czasu od kiedy zacząłem się interesować kryptowalutami takich firm przewinęło się dziesiątki przez kanały społecznościowe. Użytkownicy wpłacają ogromne pieniądze licząc na zysk. W większości „biznesy” te padają jak muchy zanim wypłacisz swój wkład.

Od ponad roku gdy zacząłem interesować się tematem kryptowalut takich pseudo biznesów przewinęło się kilkanaście. Cudowne programy z dużymi procentami zwrotu po prostu zawijają się po kilku miesiącach. Najpierw zaczynaja się problemy z działaniem strony czy aplikacji, ciagle aktualizacje, informacje z zapchaniem się systemu , dodatkowe promocje na pakiety aby jak najwiecej zebrać kapitału po czym dochodzi do powolnego „wygaszania biznesu”. Mając szczęście może odzyskasz swój wkład jeśli firma okaże się fair , lecz większość poprostu znika z sieci i szukamy wiatru w polu łudząc się, ze odzyskamy nasze pieniądze

Top lider

Wszystkie cudowne programy do zarabiania w sieci promowane są przez osoby nastawione na zysk z prowizji. Osoby takie pokazują nam jak w łatwy sposób możemy zarabiać tak jak oni. Budują struktury ludzi którzy chcą zarabiać. . Kto zarabia? Zarabiają osoby które wciągną Cie w dany program. Wszytsko działa ładnie i pięknie do czasu do póki są chcetni do wpłacania pieniędzy czy kryptowalut w dany projekt. Im więcej osób dołącza do programu tym dłużej on działa. Problem zaczyna się gdy jest mniej osób wpłacających w dany projekt niż wypłacających.
Mijają miesiące, pieniądze rosną na naszym wirtualnym koncie lecz są to tylko cyferki ktore widzisz na ekranie swojego komputera.

Założyciele takich firm pokazują użytkownikom piękne biura, samochody, nagrody dla najlepszych liderów. Organizują ewenty na dziesiątki tysięcy osób po to any wzbudzić zaufanie do firmy. Kuszą nagrodami w postaci luksusowych samochodów, drogie gadzety czy egzotyczne wycieczki.

Wiele osób promujących dane „biznesy” działają w bardzo prosty sposób. Pokazują Ci swoje cudowne życie, drogie auta, wakacje po to abyś połknął/połknęła haczyk i włożył/a swoje środki w dany projekt. Gdy zaczną się problemy powoli „wygaszają”dany projekt przestajac nagrywać fimy i usuwając je z YouTube, po czym znajdują kolejny cudowny „biznes” i przechodzą do niego robiąc cały cyrk od nowa. Zasłaniają się tym, ze mówią na swoich kanałach o ryzyku oraz, że nikogo nie namawiają do wejścia w dany program wiedząc ze za kilka miesięcy dana firma tak czy inaczej zwinie się z waszymi pieniędzmi. Przez ostatni rok na polskim YouTube przewinęło się co najmniej 10 cudownych projektów z których żadnen nie przetrwał. Im więcej ludzi dołącza do danej piramidy tym więcej wypłat które muszą się skądś brać. Biorą się z wpłat nowych użytkowników. Jeśli brakuje ich, cudowny biznes powoli zaczyna znikać mamiąc uzytkownikow problemami, aktualizacjami, kwestiami prawnymi po czym gra się kończy Jeśli będziesz mieć szczęście firma wypłaci twoje środki, w najgorszym przypadku można się porzegnac.

Kopalnie kryptowalut

Kopalnie krypto to kolejny pomysł osób nastawionych na wyczyszczenie twojego portfela. Kolorowe strony www, zdjęcia założycieli, ogromne budynki ze sprzętem tak zwanymi koparkami kryptowalut. Wszystko zrobione bardzo profesjonalnie lecz niestety tylko na stronie www. W rzeczywistości nie ma rzadnych koparek ani sprzętu który będzie kopał dla Ciebie Bitcoina. Wpłacisz pieniądze i za miesiąc dwa chcąc wejść na stronę zdziwisz się ze ona już nie istnieje. Nie mysl ze kopalnie krypto nie istnieją, wręcz przeciwnie ja pisze tutaj o typowych stronach nastawionych tylko na oszukanie swoich użytkowników

Moim zdaniem kryptowaluty to przyszłość lecz przez takie rzeczy odstraszają nas i nie znając tematu można stracić swoje oszczędności. Znam przypadki osób które zaciągnęły setki tysięcy złotych po to by stać się wolnym finansowo lecz teraz są z długami w banku gdyż zaciągnęły kredyt na pol swojego życia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.