Hyip, zysk czy strata pieniędzy?

Próbując swoich sił w zarabianiu przez internet często możecie napotkać się z programami typu Hyip, czym one się wyróżniają ? Otóż są to programy pseudo inwestycyjne o dużym ryzyku tzw piramidy finansowe. Z wpłat nowych inwestorów finansowane są wypłaty dla tych co weszli na początku , po jakimś czasie brakuje nowych użytkowników i inwestycji po czym program znika z sieci wraz z pieniędzmi oraz założycielami. Tak po krotce działają programy Hyip.

Przetestowałem jeden z nich o nazwie profithope.com

Strona nie zachwyca wyglądem ale nie o to tutaj chodzi. Najważniejsze są wizje zysków, które dochodzą do ponad 3000% w ciągu kilku dni. Wyglada ciekawie lecz to tylko pozory. Postanowiłem spróbować i przekonać się…..

pierwsza wpłata 3$ w ETH wypłata po 6 godzinach z zyskiem 19%. Program działa, jest zysk i wypłata na konto Trust

Wpłacam kolejne środki Doge i eth łącznie około 28$, ustawiam na 12h i liczę na zysk 11%. Po tym czasie oczywiście środki pracuja. Zlecam wypłatę ……. czekam, sprawdzam i niestety brak środków. Widnieją na koncie tej ze maszyny do zarabiania lecz tylko są to nic nie warte cyferki których nie da się wypłacić.

Account balance wzrósł o ponad 18$ ale wypłacić niestety nie można. Pierwsza wpłata i zysk przeszła bez problemu po to, żeby zachęcić do kolejnych inwestycji oraz wzbudzić zaufanie do projektu. Próbując kilka krotnie stwierdziłem, ze skorzystam z podanego numeru telefonu na stronie do kontaktu z „firma” oraz e-mail do support. Nie zdziwiłem się wcale gdy obie formy kontaktu po prostu nie działają.

Programów tego typu w sieci jest wiele, stawiają one w złym świetle projekty z potencjałem oparte na prawdziwym biznesie w którym pracuja ludzie z ogromna wiedza i wizjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.