Giełdy kryptowalut, które polecam

Która giełdę wybrać?, która jest najlepsza?

Którą wybrać, która najbezpieczniejsza, która najtańsza, która największa?……to pytania, które nurtują każdą osobę wchodzącą w świat kryptowalut.

Odpowiedź nie jest prosta gdyż na rynku funkcjonuje kilkaset różnych giełd zajmujących się pośrednictwem w sprzdaży wirtualnej waluty.

Giełdy różnią się miedzy soba pod wieloma względami., dokonując wyboru trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników co nie jest łatwa decyzja w szczególności gdy dopiero zaczynamy nasza przygodę z wirtualna walutą. Giełdy te różnią się między sobą między innymi takimi cechami jak oferta kryptowalut, oferta walut fiat (tradycyjnych walut za które można kupić nasze krypto), opłata transakcyjna, opłata za przelanie środków, opłata za wypłacenie środków, czas transferu środków, płynność giełdy, rodzaje zleceń, dostępne narzędzia, poziom bezpieczeństwa, czas oczekiwania na weryfikację przy rejestracji, jak sprawnie i szybko działa obsługa klijenta tzw support oraz co chyba najważniejsze cena kryptowaluty. Dużo jak na początek prawda? Warto tez sprawdzić na jakiej giełdzie będzie dla nas korzystniej  przeprowadzić transakcje, czy to giełda Polska czy zagraniczna. Dla początkujących polecam skorzystać z giełdy Polskiej w której w razie jakiś niejasności czy problemów z rejestracja lub zakupem, zawsze możemy zwrócić się do obsługi klijenta (support). Ważne to jest według mnie ponieważ jesli nie piszesz, nie mówisz w żadnym obcym języku będzie Ci trudno zadać pytanie lub założyć konto na takej giełdzie. 

Nabyć kryptowalute np Bitcoin możesz również w inny sposób chociaż by w bitomacie (dość obszerna listę możesz znaleźć na mojej stronie), od pośrednika, w kantorze czy nawet możesz kupić od innego użytkownika. 

W mojej opini jeśli nie miałeś jeszcze styczności znkryptowalutami a chciałbyś nabyć jedna z nich to polecam Ci skorzystać z giełd takich jak BitBay, Coindeal , Binance czy nowa wpisana do rejestru KNF Coinquista