Dzieci w wieku szkolnym we Francji będą uczyć się o kryptowalutach

Teraz licealiści we Francji mogą być pierwszymi ludźmi na świecie w młodym wieku, którzy naprawdę zaczynają rozumieć, jak działają kryptowaluty i wszystkie jego pochodne dzięki temu systemowi edukacji.

Ministerstwo Edukacji we Francji włączy kryptowaluty do swojego programu nauczania i planuje uczyć młodych ludzi wszystkiego na ich temat.

Według Francuskich mediów:

„Na tym nowym etapie edukacji we Francji nauczyciele szkół średnich będą musieli przedstawić podstawowy opis tego, czym są kryptowaluty, aby uczniowie mogli następnie zrozumieć teoretyczne i prawne ramy zdecentralizowanych systemów finansowych ”.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleciło nauczycielom korzystanie z filmów edukacyjnych, które dotyczą najważniejszych pytań, takich jak: Czym jest Bitcoin Czy BTC jest walutą przyszłości? Czy warto mieć zaufanie do walut fiducjarnych i czy bitcoiny mogą zastąpić euro?

Edukacja jest zawsze bardzo ważna. Zachęcanie młodych uczniów do zrozumienia nowych przełomowych systemów finansowych może przynieść tylko korzyści dla Francji jak i całej Europy.

 Zgodnie z przygotowanym konspektem, francuska młodzież będzie miała możliwość porównania kryptowalut do tradycyjnych systemów płatności, wskazania różnic oraz podobieństw pomiędzy nimi, oraz poznania ich roli we współczesnym świecie finansowym.

Z założeń francuskich władz wynika, że program ten pozwoli młodym ludziom lepiej przystosować się do zmian, jakie mogą nastąpić w przyszłości. Wiedza ta może być bardzo istotna, ponieważ kryptowaluty stają się coraz bardziej powszechne.

Francuski portal informacyjny Cryptonews informuje, że do 2020 roku Francja zamierza wprowadzić płatności za pośrednictwem Bitcoinów w 25 tysiącach punktów sprzedaży dla 30 detalistów. W sklad ten wchodzą między innymi giganci tacy jak Decathlon czy Sephora.

Kraj ten skupia swoją uwagę na edukacji młodego pokolenia, by to mogło szybko dostosować się do postępu technologicznego. Ciekawe które kolejne państwa pójdą w tym samym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.