Kryptowaluta którą można wydobywać na smartfonie.

Electroneum to kryptowaluta, którą każdy może wydobywać swoim smartfonem…

Aplikacja działa jako swego rodzaju NOD i nie zużywa całych zasobów baterii i mocy smartfona. Electroneum zbudowana jest na własnym blockchainie. Jak twierdzą twórcy jest “pierwszą na świecie wspólną krypto walutą”. Waluta została zbudowana w celu zdobycia rynku gier mobilnych i gier online. Została zaprojektowany z myślą o łatwości korzystania z urządzeń mobilnych, szybkich transakcjach i łatwych mikropłatnościach.
Electroneum twierdzi, że jest ogromnym krokiem naprzód w stosunku do konkurentów, że jest to potężna okazja inwestycyjna, która prawie na pewno wzrośnie w wartości. A to dlatego, że Electroneum zostało stworzone z myślą o powszechnym użyciu i twierdzi, że oferuje “przełomową łatwość użycia dla zwykłego użytkownika mobilnego”.

Co wyróżnia Electroneum?

Moneta ma maksymalną całkowitą podaż 21 miliardów “, co oznacza, że transakcje mają tylko dwa miejsca po przecinku, dzięki czemu są bardziej podobne do ” prawdziwego pieniądza “, tego brakuje bitcoinowi. 
Chodzi o trudność kiedy wysyłasz niewielką ilość bitcoinów i wygląda to np. tak “0.0001264”?
 Electroneum planuje zaoferować bardziej przystępną, zrozumiałą kwotę transakcji dzięki całkowitej podaży, która jest znacznie wyższa niż bitcoin (BITCOIN podaż 21 milionów).
Portfele Electroneum są zaprojektowane tak, aby można było nimi łatwo zarządzać na smartfonie. Monety mogą być generowane przez mobilnego górnika działającego w tle na twoim smartfonie.
– Waluta umożliwia szybkie mikro transakcje- Electroneum można łatwo przenosić między różnymi grami, aplikacjami i użytkownikami.=Electroneum opiera się na stworzonym przez siebie blockchainie
Firma rozwija blockchain i kryptowalutę od 2016 roku.

Jak działa Electroneum?

Electroneum jest to waluta przyjazna dla urządzeń mobilnych. Twórcy Electroneum zdają sobie sprawę, że większość ludzi ma telefon komórkowy – a około 2 miliardy osób posiada smartfon. Electroneum opiera się na wykorzystaniu mocy ze wszystkich smartfonów do zasilania sieci. Ponadto użytkownicy mogą kontrolować wszystkie aspekty Electroneum z ich portfela mobilnego. Zazwyczaj kryptowaluty są wydobywane za pomocą specjalistycznego sprzętu – takiego jak komputery PC z wieloma kartami graficznymi. 
Electroneum pozwala użytkownikom na wydobycie waluty za pomocą aplikacji mobilnej.
Kolejną kluczową cechą Electroneum jest jego dostępność. W białej księdze kilka wzmianek o tym, jak wiele dziesiętnych miejsc bitcoina zniechęca do powszechnego stosowania. 
Większość bitcoinerów jest zmęczona ciągłym liczeniem przecinków po liczbie 0, gdy są proszeni o zapłacenie opłaty jak 0,0000416, lub gdy widzą taką opłatę transakcyjną. 
Electroneum planuje mieć dwie cyfry po przecinku (ma 21 miliardów całkowitych dostaw monet w porównaniu do 21 milionów bitcoinów). Oznacza to, że zobaczysz cenę oznaczoną jako “21.39 Electroneum” zamiast “0.089151 BTC”.
Na chwilę obecną w Electroneum opłata transakcyjna to 5 ETN (mniej niż jeden cent) niezależnie od wysyłanej ilości, opłata ta zostanie zmniejszna w przyszłości gdy wartosć ETN wzrośnie.

www.electroneum.com

Zupełna nowość Cloud Mining

Firma wprowadza nowy sposób “kopania kryptowaluty ETN poprzez chmure ( Cloud Mining) co dodatkowo niesie za sobą korzyści ponieważ nie obciąża naszego smartfona. Jak napisałem na początku aplikacja i tak nie obciążała naszej baterii w jakim dużym stopniu lecz firma postanowiła pójść krok na przód wprowadzając “kopanie w chmurze”

 

Do niedawna w aplikacji Electroneum, każde 10 monet które zostały dla nas wydobyte , system przelewał na portfel firma zmieniła ten limit z 10 na 100 monet, aby niepotrzebnie nie przeciążać serwerów zbyt dużą ilością operacji. Także od niedawna 100 monet jest przelewanych automatycznie na portfel.

Aplikacja ELECTRONEUM była dostępna tylko na smartfony z systemem Android, a w ostatnich dniach firma uruchomiła ją również na smartfony z systemem IOS

 

Jak zainstalować i skonfigurować Electroneum.


Wchodzimy do sklepu Android Play lub AppStore na iPhone wyszukujemy aplikacje Electroneum oraz zainstaluj. Po instalacji trzeba będzie utworzyć konto, czyli podać email, stworzyć hasło, podać nr. tel, który weryfikowany jest smsem, a na końcu ustalić PIN. Logowanie na każdym innym urządzeniu czy poprzez przeglądarke musi zostać potwierdzone poprzez link w mailu.Samą rejestrację wygodniej jest przeprowadzić poprzez stronę https://my.electroneum.com/register

Jeśli chcecie otrzymywać o 1% więcej wykopanych monet wystarczy wejść w aplikacji do zakładki More, potem Refferal program, nastepnie klikamy enter refferal code i wpisać kod 73AD42 (dużymi literami). 

Polecając aplikacje innym, którzy użyją twojego kodu referencyjnego (mój kod to 73AD42) dostaniesz 5% bazując na ilości ETN jaka dana osoba wydobyła a wiec jesteśmy nagradzani bonusem im więcej polecasz tym więcej dostajesz na swój portfel.

Aplikacja jest również portfelem, za pomocą którego można przesyłać lub odbierać ETN.

Mógłbyś pomyśleć że jakiś producent smartfonów mógłby to wykorzystać i wydobywać samemu setkami urządzeń, jednak nic z tego, Electroneum jest zabezpieczony przed takimi przypadkami np. poprzez maksymalną ilość 5 urządzeń na jednym adresie ip.

Ja osobiście używam tej aplikacji od kilku miesięcy – przez całą dobę, aplikacja „kopie” dla mnie monety Electroneum (ok. 100 miesięcznie),

Smartphon, który nam płaci!

Firma przedstawia swój zupełnie nowy produkt jakim jest smartphone The M1. Jak wszyscy wiemy, koszt telefonu to czasami kwoty przekraczające nasze miesięczne zarobki. W ten sposób firma reklamuje swój produkt.

Telefon to niezbędny gadżet do życia w dzisiejszych czasach. Kto może sobie pozwolic na telefon warty 1000$? Dla kogo one tak naprawde są? Electroneum przedstawia więc smartfon, który nie próbuje być iPhonem, choć stylowo nie odbiega od konkurencji. To telefon na który każdy może sobie pozwolić. Posiada funkcje, które powinien posiadac a dodatkowo “kopie” dla nas kryptowalutę Electroneum i kosztuje tylko 80$

Specyfikacja

 

 

Wydobycie na moim przykładzie od uruchomienia Cloud Mining

Tak jak zauważyłeś/ zauważyłaś na mojej aplikacji jest już ponad 108 ETN czekających na przelanie do portfela. Za jakiś czas ETN znajdzie się na moim wewnętrznym portfelu.

Wewnetrzy portfel Electroneum.

Jak widzisz na zdjęciu wyżej, to jest wewnętrzny portfel aplikacji. Z tego portfela możesz przelewać środki np. na zewnętrzna giełdę Coindeal https://coindeal.com/ref/4MTA

Możesz zrobić z nimi co chcesz, możesz sprzedać np na inna kryptowalute która według ciebie będzie bardziej przydatna lub zostawić i trzymać.

Na giełdzie Coindeal ETN występuje w parze tylko z BTC czyli z Bitcoin

Nie namawiam nikogo do kupowanie kryptowaluty ETN to jest kazdego indywidualna decyzja, nie jest to też żadna porada inwestycyjna. Mogę tylko powiedzieć, że wedlug mnie jeżeli, jest możliwość zbierania zupełnie za darmo tej krypto to dlaczego nie zkorzystać z takiego rozwiązania jakie daje nam firma. Nigdy nie wiadomo co będzie za rok, dwa, trzy. Tak jak nikt nie wiedział co stanie się z Bitcoinem jak cena jego pójdzie do góry, tak samo nie wiemy co w przyszłości stanie się z Electroneum, czy cena skoczy do góry czy spadnie. Jak widać firma dynamicznie się rozwija i wprowadza coraz to lepsze rozwiązania i w mojej opini darmowe kopanie ETN to świetne rozwiązanie na przyszłość, może za jakiś czas cena jednej monety będzie powiedzmy 1$ a ty wykopiesz je przez kilka lat tysiące…….Czas pokaże.