Dlaczego Coinquista?

Polska giełda kryptowalut Coinquista wpisana do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego

Coinquista, polska giełda kryptowalut została wpisana do rejestru jako mała instytucja płatnicza. Udowadnia tym samym , że giełdy krypto mogą prowadzić również biznes w Polsce legalnie. KNF nie jest przeciwnikiem takich działalności, nadzór Komisji Nadzoru Finansowego KNF  przeloży się również na zaufanie społeczeństwa do giełd jak i na bezpieczeństwo ich użytkowników – czytamy w komunikacie.

Coinquista chce uzyskać podobne zezwolenia na kilku innych rynkach, m.in. w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych. Firma czekała na oficjalne uruchomienie swoich usług do momentu otrzymania licencji.

“Od początku zależało nam na najwyższej jakości usług. Naszym wyróżnikiem ma stać się bezpieczeństwo, na które kładziemy ogromny nacisk. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, przeprowadzamy regularne audyty i stosujemy proaktywne podejście, aby chronić naszych użytkowników. Za development Coinquisty odpowiada 10Clouds – jedna z czołowych polskich firm tworzących oprogramowanie” – powiedział założyciel i CEO Coinquisty Ireneusz Pukin, cytowany w komunikacie.

“Coinquista umożliwi bezpieczny handel kryptowalutami oraz przechowywanie środków. Dzięki możliwości śledzenia najlepszych inwestorów, inwestowania pod okiem ekspertów, prostemu interfejsowi i rozbudowanej sekcji statystyk, giełda pozwoli użytkownikom na szybkie i  bezproblemowe wejście w świat kryptowalut. Jednocześnie spełni wszystkie oczekiwania zaawansowanych i doświadczonych inwestorów”

Urząd KNF zwrócił uwagę na wątpliwości prawne związane z funkcjonowaniem giełd oraz kantorów kryptowalut we wrześniu 2018 roku. Informowali wtedy, że giełdy operują bez właściwego zezwolenia, co stwarzało stan potencjalnego zagrożenia dla osób powierzających im swoje środki. Z powodu podejrzenia prowadzenia nieuprawnionej działalności w zakresie usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego, większość operujących w Polsce giełd wpisano na tak zwaną listę ostrzeżeń publicznych. 

“Komisja powołała jednak program Innovation Hub, w ramach którego umożliwiała giełdom kryptowalut ustalenie ram prawnych i organizacyjnych w sposób zapewniający zgodność z prawem i bezpieczeństwo środków. Coinquista przystąpiła do programu i uzyskała odpowiednie zezwolenia jako jedna z pierwszych giełd w Polsce” – podsumowano.

Rzecznik KNF Jacek Barszczewski poinformował dziś na Twitterze, iż “Należy pamiętać, że @uknf nie licencjonuje, nie rejestruje, ani nie nadzoruje giełd kryptowalutowych (o ile nie świadczą dodatkowo usług płatniczych, ale wtedy są to hybrydowe instytucje płatnicze)”.

Źródło money.pl

 

 

Aby korzystacie z tej giełdy nie musisz być ekspertem. Intuicyjny panel, rozbudowane statystyki, możliwość śledzenia najlepszych inwestorów i wysoki poziom bezpieczeństwa pomogą Ci podbić świat kryptowalut.

Rozbudowane funkcje

Korzystaj z zaawansowanych narzędzi i funkcji. Analizuj wykresy, kopiuj transakcje innych inwestorów i otrzymuj powiadomienia o ważnych wydarzeniach rynkowych.

Osobisty opiekun

Zdobywaj doświadczenie i inwestuj na rynku kryptowalut pod okiem zaufanych ekspertów. Twój osobisty doradca zapewnia Ci pełne wsparcie.

Płynność od globalnych dostawców

Wykorzystuj płynność ze światowych rynków i inwestuj bez obaw o wysokie spready. Kupuj i sprzeda

Najwyższe bezpieczeństwo

Przechowuj swoje fundusze bezpiecznie. Zapewniają to nowoczesna architektura, regularne audyty systemu ochrony oraz proaktywne podejście naszych ekspertów.

Działalność pod nadzorem

Inwestuj z gwarancją transparentnej realizacji zleceń – bez lęku przed manipulacjami. Działamy zgodnie z regulacjami i staramy się o licencje na wszystkich kontynentach.

Tak po części przedstawia się nowa Polska giełda kryptowalut

Aby dokonać rejestracji i zgarnąć darmowe tokeny kliknij TUTAJ