„Crypto” nowy film w kinach

„Fear is the ultimate currency” strach jest ostateczna waluta, takie hasła promocyjne zobaczymy na plakatach nowej produkcji

Wraz z rozwojem kryptowalut i technologi blockchain do tej pory powstało kilka filmów dokumentalnych na temat kryptowalut lecz zabrakło filmu fabularnego ze znanymi aktorami.

15 czerwca 2018r w Nowym Yorku rozpoczęły się prace oraz zdjęcia nad nowym filmem cyber-thriller „Crypto”. W roli głównej zagra Kurt Russell. Film opowiada historie “bankiera z Wall Street, który włącza małą galerię sztuki w światowy spisek, narażając przy tym na śmiertelne niebezpieczeństwo swoją rodzinę”, oraz agenta który dostał za zadanie zbadanie siatki korupcyjnej w Nowym Yorku. W filmie możemy zauważyć znaki znanych kryptowalut jak np Bitcoin oraz inne coiny.

W filmie „Crypto” motywem głównym jest pranie brudnych pieniędzy dzięki pomocy kryptowalut. Produkcja została wyreżyserowana przez Johna Stalberga .

John Stalberg zadebiutował swoim pierwszym filmem Szkoła na haju ( High school). Stworzył on film na podstawie prawdziwe histori Jeffa Ingbera, amerykańskiego konsultanta finansowego, który specjalizuje się w przepisach regulacyjnych, włączając w to AML. Poza pracą Jeff jest autorem wielu książek i krótkich historii i scenariuszy.

W roli głównej „Crypto” zobaczymy takie osoby jak: Kurt Russell, Beau Knapp, Alexis Bledel czy Luke Hemsworth.

Tylko w niektórych kinach i tylko na rzadanie premiera filmu odbędzie się w Stanach Zjednoczonych 12 kwietnia 2019 r

Oprócz amerykańskiej produkcji warto rowniez się przyjrzeć polskiej produkcji oraz kilku innym filmom na temat krypto.

Krypto film dokumentalny


Bitcoin: Beyond The Bubble (2018) – dokument


B

Bitcoin: The End of Money As We Know It (2015) – dokument

The Rise and Rise of Bitcoin (2014)