Coindeal i miliony złotych z reklam

Angielska Premier League bije kolejne rekordy oglądalności. Polska giełda kryptowalut Coindeal która od lipca 2018r jest sponsorem Wolverhampton Wanderers postanowiła ugryźć kawałek tego smakowitego tortu. Logo giełdy znajduje się na banerach, koszulkach i na fotelach ławki rezerwowych.

Dzięki reklamom giełda odnotowała blisko 90mln złotych zwrotu i ponad pół miliona ekspozycji. Dane te obejmują okres do listopada 2018r. Pod koniec sierpnia Coindeal wygenerowało 31mln złotych wartości medialnej. Po kolejnych trzech miesiącach suma ta wzrosła o kolejne 60mln złotych.

 
 
 

Dwukrotny wzrost ekwiwalentu zanotowany został po 14 meczach jakie rozegrały się w Premier League w badanym okresie. Piec z tych meczów to domowe potyczki wilków z Wolverhampton takie jak mecz z Evertonem, Burnley, Totenhamem, Huddersfield Town oraz z Manchesterem City. Wszystkie te mecze były transmitowane w telewizji.

Jak widać współpraca z „Wilkami” z Wolverhampton przynosi bardzo dobre rezultaty. Już zarejestrowano ponad 200.000 użytkownikow giełdy. Produkt ma być dalej rozwijany. Jakiś czas temu w Coindeal została uruchomiona opcja PREMIUM, w której za opłata użytkownicy mogą otrzymać niższe opłaty i szybszy dostęp do supportu.

Giełda kryptowalut Coindeal została założona w marcu 2018r przez trzech wrocławian Adama Bicza,Filipa Dzierżaka i Kajetana Maćkowiaka, oferuje ona 37 kryptowalut, najwieksze z nich to Bitcoin, Ethereum, Litecoin ale tez inne coiny. Na giełdzie tej użytkownicy maja możliwość głosowania za wejściem do obrotu nowej kryptowaluty, która po osiągnięciu odpowiedniej liczby głosów zostaje dodana do platformy. Mamy także możliwość platnosci FIAT w euro, dolarach, funtach,złotówkach oraz rublach. Firma przeniosła swoją działalność na Maltę pozyskali tez certyfikat bezpieczeństwa MDIA. Podobna decyzje przeniesienia na Maltę jakiś czas temu podjęła największa w Polsce a zarazem jedna z największych na swiecie (bo już ponad 800tys użytkowników) giełda BitBay.

BitBay przeniósł swoją siedzibę na Maltę po tym, jak trafił na listę KNF , ich zdaniem firma prowadziła nieuprawniona działaność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub wydawania pieniądza elektronicznego.

Do rejestru małych instytucji płatniczych Komisji Nadzoru Finansowego została wpisana spółka Tapik która jest operatorem giełdy kryptowalut Bitclude, do rejestru tego wpisano również platformę Coinquista S.A.

Coinquista S.A. chce wprowadzić ciekawe rozwiązanie, do aplikacji umożliwiającej zakup kryptowalut ma być wydawana karta debetowa dzięki której użytkownik będzie miał możliwość płacenia w sklepach czy przy zakupach w internecie. Takie rozwiązanie wprowadził Brytyjki operator Wirex.

Podsumowując jak widać świat kryptowalut i technologi blockchain ciagle się rozwija trudno sobie to wyobrazić co będzie za kilka lub kilkadziesiąt lat, może normą będzie, że idąc na kawę do kawiarni zamiast płacić  pieniędzmi zapłacimy kryptowalutą, puki  co postęp technologiczny zmierza ku temu.  _____________________