Starbucks system śledzący produkcje kawy oparty na blockchainie.

Sieć kawiarni Starbucks nawiązała współpracę z firmą Microsoft w celu stworzenia systemu śledzącego produkcję kawy opartego na blockchainie Ethereum.

Azure Blockchain Service

Usługę tą uruchomił Microsoft po to aby programiści mogli stworzyć w łatwy sposób aplikacje na blockchanie ETH Narzędzie to plozwoli stworzyć system śledzący całą produkcję naszego aromatycznego napoju, od zasadzenia ziarenka aż do produktu końcowego czyli filiżanki kawy. Jest to część programu Starbucks (bean to cup) który gromadzi informacje o łańcuchu dostaw oraz wspiera rolników którzy produkują kawe. W zeszłym roku, Starbucks współpracował z ponad 300,000. Firma podała że cyfrowa identyfikacja pozwoli klientom dowiedzieć się wiecej o ich ziarnach kawy.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Może to nieść również korzyści dla rolników uprawiających kawę, którzy wiedzą dokąd trafiają ich ziarna po sprzedaży. To łączenie ludzi, którzy ją piją z tymi którzy ją uprawiają. Powstanie również mobilna aplikacja w której bedzie można dowiedzieć się skąd pochodzi nasza zapakowana kawa, gdzie była uprawiana, co Starbucks robi aby wspierać rolników, miejsce i czas palenia kawy oraz notatki degustacyjne oraz inne ciekawe szczegóły. Starbucks należy do rosnącej liczby sprzedawców detalicznych, którzy pozwalają klientom prześledzić drogę ich żywności z gospodarstwa na półkę sklepową. 

Każdego dnia w pracy przyświecają nam dwa cele: dzielić się z przyjaciółmi wspaniałą kawą i starać się, by świat był lepszy. Tak było, kiedy otwieraliśmy pierwszą kawiarnię Starbucks w 1971 r. i tak jest dziś.

Starbucks nie zaakceptował płatności w Bitcoinie, lecz nawiązał współpracę z Bakkt w celu umożliwienia klientom korzystania z aplikacji konwertującej kryptowaluty na waluty fiat.